Jako Stowarzyszenie Fala pragniemy wspierać rozwój Twoich dzieci.

Naszą misją jest zasiewanie dobrych wartości w młode pokolenie. Robimy to poprzez poświęcanie czasu nastolatkom i wspieranie ich w drodze do rozwoju charakteru, umiejętności i pasji. Bóg położył nam na sercu młodych ludzi, w których chcemy inwestować i którym pragniemy pomagać w świadomym wkraczaniu w dorosłe życie.

Wierzymy, że Twoje dziecko ma niesamowity potencjał. Wiemy też, że młodzi ludzie desperacko potrzebują relacji oraz osób, które będą im pomagać w ich zdrowym rozwoju. Jako Stowarzyszenie Fala chcemy wspierać młodzież w tym procesie przy pomocy różnorodnych narzędzi i wydarzeń.

Na naszych wydarzeniach Twoje dziecko będzie mogło poznać swoich rówieśników, spędzić wartościowy czas i znaleźć przestrzeń na poszukiwanie i rozwijanie swoich pasji. Wszystkie te rzeczy będą się działy pod czujnym okiem doświadczonej kadry. Możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie w bezpiecznym i dobrym dla siebie miejscu.

Jesteśmy chrześcijanami. Wszystko, co robimy, wypływa przede wszystkim z miłości do Boga i drugiego człowieka.

Jesteśmy ponadwyznaniową organizacją chrześcijańską, dlatego nasze zajęcia oparte są o takie wartości, jak: godność każdego człowieka, poszanowanie rodziny i autorytetów, kształtowanie postaw prospołecznych.

Zapoznaj się także z opiniami rodziców uczestników naszych wydarzeń w ubiegłych latach, które znajdziesz pod kolażem zdjęć.

Co sądzą o nas rodzice?

Zapoznaj się także z opiniami rodziców uczestników
naszych wydarzeń w ubiegłych latach:

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Stowarzyszenie Fala?

Stowarzyszenie Fala to chrześcijańska organizacja zajmująca się pracą z młodzieżą. Chcemy wspierać i kształtować młode osoby, pomagając im rozwijać swoje talenty i pasje. Wierzymy, że są wartościowymi osobami, zdolnymi do niesamowitych rzeczy. Naszym głównym celem jest inwestowanie w młode pokolenie poprzez wyposażanie go w dobre wartości, poświęcanie mu czasu i oferowanie odpowiedniej pomocy, aby osiągnęło pełnię swojego potencjału. Działamy na wielu polach – organizujemy programy i warsztaty w szkołach, obozy w czasie wakacji letnich, programy muzyczne i sportowe oraz konferencje podczas roku szkolnego.

Ważną działalnością naszej organizacji jest wsparcie osób, które chcą rozpocząć swoją pracę z młodzieżą. Poprzez konferencje, szkolenia, warsztaty i mentoring chcemy pomagać i wyposażać osoby zainteresowane rozwojem swojej służby w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Zobacz nasze wydarzenia skierowane do tej grupy w zakładce „Lider”. We wszystkich naszych działaniach wspiera nas pełna pasji, wykwalifikowana kadra oraz wolontariusze.

Czy Fala to stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym?

Tak. Nasze stowarzyszenie działa pod numerem 0000181615, spełniając wszystkie przepisy prawne państwa o działaniu stowarzyszeń i organizacji pozarządowych na terenie Polski.
Siedziba Stowarzyszenia znajduję się w Kiczycach. Dokładny adres: ul. Ochabska 133, 43-430 Kiczyce.

W co wierzycie?

Jesteśmy chrześcijanami pochodzącymi z różnych środowisk. Opieramy nasze działania na wartościach biblijnych, ale nie jesteśmy agendą żadnej konkretnej denominacji czy kościoła. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą się rozwijać, niezależnie od wyznania religijnego.Nasze wyznanie wiary

Dlaczego tak dużo mówicie o Bogu?

Wszystko, co robimy, wypływa z naszej wiary w Boga, która jest integralnym elementem naszego Stowarzyszenia. Podstawa naszej wiary jest zawarta w Piśmie Świętym. Wierzymy w moc otwartego dialogu, dlatego nie narzucamy naszego światopoglądu i szanujemy perspektywy różnych środowisk. Jednak nie zamierzamy ukrywać, ile znaczy dla nas Jezus Chrystus – nasze działania wypływają z Jego miłości, jakiej sami doświadczamy. Na wzór Jezusa wierzymy, że każdy człowiek jest wartościowy, pełen potencjału, by doświadczać niezwykłego życia. Z własnego doświadczenia wiemy, jak przemieniające i uwalniające jest spotkanie z Chrystusem – to ono motywuje nas do działania z młodzieżą i liderami.

Jak wyglądają Wasze wydarzenia?

Organizujemy wiele wydarzeń i projektów. Nasze inicjatywy różnią się od siebie nawzajem. Niektóre z nich są cykliczne, inne jednorazowe. Elementem wspólnym jest sposób organizowania – nasza kadra wraz z wolontariuszami kreatywnie przygotowuje wydarzenia w oparciu o dobre zrozumienie rzeczywistości młodego pokolenia. W naszych działaniach kładziemy nacisk na wysoką jakość, dobrą zabawę oraz przekazywanie wartości, w które wierzymy.

Czy macie program dedykowany relacjom rodziców z dziećmi?

Chociaż w naszych wartościach i działaniach podkreślamy znaczenie relacji rodzinnych i szacunku do rodziców, to nie mamy takiego programu w naszej ofercie. Polecamy jednak program Outback Polska. Organizuje go zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie DeoRecordings. Program Outback to weekendowy wyjazd dla rodzica z dzieckiem, skoncentrowany na pracy i polepszeniu osobistej relacji.

Jakie projekty są w Waszej ofercie?

Więcej o naszych projektach możesz dowiedzieć się w zakładce “Projekty" (Uczestnik -> Projekty).

Projekty

Jaki jest wiek uczestników, do których kierujecie swoje projekty?

Skupiamy się na pracy z osobami pomiędzy 12 a 21 rokiem życia. Każdy projekt może zakładać inny przedział wiekowy – informacje na temat konkretnych projektów dostępne są poniżej. Pracujemy także z osobami, które same chcą inwestować w młodzież. Oferujemy więc specjalne projekty dla liderów, które nie są objęte limitem wiekowym.

Projekty

Czy macie jakąś ofertę dla dorosłych?

Nasza oferta jest szeroka – zakłada także wydarzenia dla dorosłych i liderów, którzy chcą inwestować w młodych ludzi.

Czy mogę się jakoś zaangażować?

Nasza organizacja nie byłaby w tym miejscu, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Ich pasja i gotowość do działania są niezbędne w docieraniu do młodzieży z naszą misją. Jeśli chcesz się zaangażować, możesz dołączyć do nas na wiele sposobów. Więcej możesz dowiedzieć się na ten temat w zakładce "Zaangażuj się".

Zaangażuj się

Czy Wasze wydarzenia są skierowane tylko do chrześcijan?

Nasze działania nie są ograniczone do jednej, wybranej grupy ludzi. Każdy jest zaproszony do udziału i dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy czuli wolność i mogli być autentyczni. Tworzymy przestrzeń do szczerej rozmowy o Bogu wszystkim, którzy tego pragną.

Czy na Waszych wydarzeniach obowiązują jakieś zasady?

Na każdym z naszych wydarzeń obowiązuje regulamin, który zawiera zasady funkcjonowania i pomaga zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Regulaminy są dostępne przy rejestracji na poszczególne wydarzenia.

Czy robicie zdjęcia na wydarzeniach i w jaki sposób są one wykorzystywane?

Jesteśmy przekonani, że nasze wydarzenia to wartościowy czas, który warto uwiecznić, by do niego wracać. Również część materiałów z organizowanych przez nas wydarzeń chcemy wykorzystywać do promocji kolejnych, żeby informować innych o naszych działaniach i zachęcać do uczestnictwa. Nie publikujemy żadnych zdjęć bez zgody opiekunów prawnych.

Jak mogę Wam się odwdzięczyć?

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładce „Zaangażuj się”. Możesz nas wesprzeć na wiele sposobów: poprzez regularną modlitwę, udział w wolontariacie lub wsparcie finansowe.

Zaangażuj się

Siedziba Stowarzyszenia Fala znajduje się w Kiczycach, koło Skoczowa.
Numer KRS: 0000181615
Ochabska 133, 43-430 Kiczyce
O nas