Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Gry
27 października 2022

Gra na rozgrzewkę – Żabobójca

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 3min

Krok 1: Wybranie żabobójców

Wszyscy stają w kole. Opuszczają głowy w dół i zamykają oczy. W zależności od liczby osób prowadzący wybiera jednego lub kilku zabobójców (1 żabobójca na 7-10 uczestników) poprzez dotknięcie ich w głowę. Jeśli jest ich dwóch lub więcej to poproś żeby otworzyli oczy i na siebie spojrzeli a potem znów zamknęli oczy.

Krok 2: Rozpoczęcie gry

Po wybraniu żabobójców wszyscy otwierają oczy i się rozglądają.

Krok 3: Atak żabobójców

W tym czasie żabobójcy starają się subtelnie zaatakować czyli złapać z kimś kontakt wzrokowy i szybko wystawić język (żabobójca nie chce żeby inni uczestnicy widzieli że pokazał język). Osoba zaatakowana odczekuje chwilę a później dramatycznie „umiera”. Celem żabobójców jest wyeliminować wszystkich nie zostając złapanymi. Natomiast reszta uczestników chce odkryć żabobójców i się ich pozbyć.

Krok 4: Oskarżenie

Teraz jest czas żeby spróbować znaleźć żabobójców. Jeśli myślisz że ktoś ma podejrzenie kto może nim być to wnosi oskarżenie mówiąc: „Myślę, że to X jest żabobójcą!”. Jeśli oskarżający ma rację to wskazany żabobójca umiera (oczywiście nie można oszukiwać!). W przypadku gdy oskarżający się pomylił (czyli wskazana osoba jest nie-żabobójcą) to on dramatycznie „umiera” i wypada z koła.

Krok 5: Koniec gry

Gra kończy się kiedy wszyscy żabobójcy lub nie-żabobójcy odpadną.

Ważne!

Nie można ciągle unikać kontaktu wzrokowego z pozostałymi uczestnikami.
Dramatyzm podczas „umierania” jest kluczowy. To miejsce na kreatywność i śmiech, więc warto zachęcać młodych to „odgłosów śmierci”.

 • Krok 1
 • Krok 2
 • Krok 3
 • Krok 4
 • Krok 5
 • Ważne!
Autor

Authors

 • Jacob Hash

  Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

 • Kasia Panic

  Jestem Kasia, od lat angażuję się w służbę młodzieżową w moim lokalnym kościele jak i poza. Uwielbiam poznawać ludzi, pomagać im budować relacje ze sobą. Zawsze mam w zanadrzu jakąś grę integracyjną.

Sprawdź również: