Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Gry
28 października 2022

Gra integracyjna – Ludzkie Bingo

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 4min

Klasyczne Bingo kojarzy się głównie z domami starców z amerykańskich filmów. Jednak ta wersja jest znacznie bardziej ekscytująca, szczególnie kiedy przygotujesz nagrody dla zwycięzców 😉

Ludzkie Bingo to ciekawy sposób na poznanie się trochę bardziej. Poznaj zasady i pobierz gotowe materiały.

Przygotowanie

Potrzebne materiały:
– Wydrukowana karta bingo [dostępna w załączniku] po 1 na każdego uczestnika,
– długopis dla każdej osoby.

[Opcjonalnie jeszcze:
– 3 małe nagrody
– muzyka w tle]

Ilość ludzi: 15+

Ta gra jest bardzo prosta. Można grać indywidualnie albo w parach (jeżeli w parach, to wszystko opisane poniżej robi się dla dwójki zamiast jednej osoby).

Cel gry

Celem jest być jedną z pierwszych 3 osób którzy zbiorą Bingo! Bingo jest wtedy, kiedy ma się zapełnione na karcie 5 pól pod rząd.

Przebieg

Każdy gracz (bądź para) otrzymuje jedną kartę do gry. Ich celem jest jak najszybciej wypełnić na swojej karcie pięć kwadratów pod rząd. Może być poziomo, pionowo, albo po przekątnej. Na każdym kwadracie jest coś napisane i żeby ten kwadrat był „uzupełniony,” gracz musi znaleźć kogoś, kto zrobił tę rzecz, żeby się podpisał(a). Np., ja mógłbym podpisać kwadrat „gra na instrumencie,” „nie zdał karty rowerowej,” i „widział każdy film Marvela.”

Zasady

1. Nie możesz podpisać własnej kartki,
2. Możesz podpisać każdą kartę tylko raz,
3. Możesz podpisać tylko to, o co ciebie proszą.

To znaczy, że Wiktor musi do mnie przyjść, i zadać pytanie „czy widziałeś każdy film Marvela?” Nie może mi dać kartki i powiedzieć „podpisz coś co zrobiłeś.” Nie może też mnie prosić, żebym podpisał kwadrat z Marvela i kwadrat o instrumencie – mogę podpisać u niego tylko jeden.

Zakończenie

Jak ktoś będzie miał 5 podpisanych kwadratów pod rząd, krzyczy Bingo i podchodzi do prowadzącego. Gra się toczy dopóki nie będzie 3 zwycięzców. Wtedy gra się zatrzymuje, i jeżeli jest na to czas, fajnie wziąć od pierwszej osoby kartę i zadać pytania osobom które podpisały jego 5 kwadratów o tej rzeczy. Np., „Jakub, który film Marvela był twoje ulubiony?” (Na co musiałbym odpowiedzieć chyba Iron Man 1, ale to już mniejsza ????.) Wtedy dajesz 3 wygranym nagrody, i lecisz dalej ze spotkaniem. Nie radzę pytać wszystkich 15 podpisanych, bo to może się ciągnąć. Ale to już od ciebie zależy.

Karta do gry

Pobież plik (okienko poniżej). To karta do gry w bingo gotowa do druku. Jednak możesz też edytować teksty w okienkach żeby dopasować je jak najbardziej do charakterystyki Waszej grupy.

  • Przygotowanie
  • Cel gry
  • Przebieg
  • Zasady
  • Zakończenie
  • Karta do gry
Autor

Author

  • Jacob Hash

    Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

Sprawdź również: