Ta gra pomoże wam się lepiej poznać, ale głównie wyluzować i zacząć ze sobą gadać. Speed Dating nada się świetne na początek spotkania młodzieżowego czy w grupie gdzie jest sporo nowych osób.
Do tej gry, a właściwie bardziej zabawy integracyjnej, potrzebujesz przygotować listę pytań. Naszą propozycję 10 tematów znajdziesz na końcu tego wpisu.
Ilość ludzi: 10+ (ale parzyście)
W tej grze oczywiście nie chodzi o randkowanie i nie musi być wcale podział na facetów i dziewczyny. Najlepiej pozwolić żeby się wymieszało. Nie ma tu wygranych i przegranych, tu chodzi tylko o to, by się poznać.
By rozpocząć, podziel grupę na dwie równe części. Niech pierwsza grupa zrobi jedno (wewnętrzne) kółko, plecami do siebie, w miarę blisko. Druga grupa tworzy zewnętrzne kółko, każdy z twarzą do jednej osoby z wewnętrznego kółka. I teraz jesteście gotowi do gry!
Ty zadajesz pytanie, i potem mówisz jaka osoba ma zaczynać (np. osoba z najdłuższymi włosami, osoba z największym rozmiarem buta, osoba która ma na sobie najwięcej zielonego, itp.). Oni wtedy mają 30 sekund by odpowiedzieć na pytanie, po czym krzyczysz „zamiana,” i druga osoba odpowiada. Po kolejnych 30 sekundach krzyczysz koniec.
Teraz mówisz ludziom o ile miejsc mają się przemieścić, by znaleźć nowego partnera. Np.: zewnętrzne kółko przesuwa się o 2 osoby w lewo, albo wewnętrzne kółko o 4 osoby w prawo. Potem powtarzasz.
Tak robisz aż nie zadasz zadowalającej ilości pytań. Z reguły to będzie ok 6-8. Lepiej żeby skończyć wcześniej żeby ludzie chcieli więcej gadać, niż żeby mieli dosyć tej gry.
Bardzo często, w ramach wyjazdowych aktywności na naszych grupach młodzieżowych, ograniczamy się do obozów czy konferencji. W tym artykule chciałbym zachęcić Cię do wprowadzenia w wizję Waszej młodzieżówki, dodatkowych tripów, które jesteście w stanie zorganizować całkowicie sami!