Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Gry
27 października 2022

Gra integracyjna – piłka matematyczna

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 3min

Przygotowanie

Wszyscy stają w kole. Przygotujcie jedną piłkę.

Cel gry

W tej grze chcemy wszyscy współpracować żeby osiągnąć jeden cel – doliczyć do 50.

Przebieg gry

Stojąc w kole liczymy po kolei, zaczynając od jedynki. Jedna osoba wypowiada jedną liczbę. Kolejka idzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Czyli trzymasz piłkę, mówisz liczbę, podajesz piłkę w lewo. Na początku brzmi trochę nudno, jednak ekscytacji dodają liczby specjalne.

Liczby specjalne

Kiedy trafi na Ciebie liczba specjalna, czyli podzielna przez 4 lub 7 to zamiast ją wypowiadać musisz wykonać gest z piłką.
Przy 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 44, 48, czyli liczbach podzielnych przez 4 uderzasz dwa razy w piłkę.


Przy 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49 czyli liczbach podzielnych przez 7 rzucasz piłkę nad siebie, wykonujesz obrót o 360 stopni i łapiesz piłkę.

Jak pewnie zauważyliście 28 jest wśród licz podzielnych i przez 4 i przez 7, w tym przypadku trzeba wykonać obydwa gesty jeden po drugim.

Ważne zasady

 1. Nie można pomagać sobie nawzajem (np. „Teraz 7, obróć się!”).
 2. W przypadku pomyłki (wypowiedzenia liczby, na które przypada gest, pokazanie złego gestu, wypowiedzenie złej liczby itd.) zaczynamy liczyć od nowa.
 3. Po pomyłce zaczyna osoba, która była następna w kolejce.

Dodatkowa zasada

Możecie zrezygnować z podawania piłki po kolei na rzecz rzucania jej, wtedy wszyscy muszą być bardzo skupieni, bo nie są w stanie wyliczyć jaka liczba im przypadnie.

Gry z piłką

Po więcej gier z piłką plażową kliknij poniżej.gry z piłką

 • Cel gry
 • Przebieg gry
 • Liczby specjalne
 • Ważne zasady
 • Dodatkowa zasada
 • Gry z piłką
Autor

Authors

 • Jacob Hash

  Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

  View all posts
 • Kasia Panic

  Jestem Kasia, od lat angażuję się w służbę młodzieżową w moim lokalnym kościele jak i poza. Uwielbiam poznawać ludzi, pomagać im budować relacje ze sobą. Zawsze mam w zanadrzu jakąś grę integracyjną.

  View all posts

Sprawdź również: