Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Gry
27 października 2022

Gra na rozgrzewkę – Kurczak w kole

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 3min

To jest mega prosta gra, która nie potrzebuje żadnych materiałów bądź przygotowania. Jedyne, czego potrzeba, to gotowość by się pośmiać z samego siebie. Można wytłumaczyć szybko, a sama gra trwa ok 10-15 minut.

Przygotowanie

Ustawcie się w ciasne koło. Niech każdy zrobi okulary z kciuków i palców wskazujących, tak by się stykać łokciami z osobami po prawej i lewej stronie.

Przebieg

Ogólnie gra działa tak, że jedna osoba ma „kurczaka”, i wtedy ma trzy sposoby by podać „kurczaka” do następnej osoby. Jeżeli ktoś zareaguje kiedy kurczak nie był do niego podany , to odpada. Tak samo, jeżeli ktoś poczeka za długo kiedy mu zostanie podany „kurczak” bez reakcji, ta osoba też odpada.

Trzy opcje podania „kurczaka” to: podaj, zmiana kierunku i przeskocz.

Podaj

Podaj „kurczaka” we wybraną stronę poprzez lekki ruch tym łokciem, razem ze zwykłym gdaknięciem („Bak!”). Następna osoba robi to samo i tak podajemy dalej w tę samą stronę. Nie można tym ruchem zmienić kierunku, żeby to zrobić, musisz zastosować Zmianę Kierunku.

 

Zmiana Kierunku

W celu zmiany kierunku, gracz musi obniżyć jedną rękę do wysokości pasa, wydając mocniejsze, jakby obrażone gdaknięcie („Bakak!”). Wtedy kierunek jest zmieniony i osoba po przeciwnej stronie podaje dalej kurczaka.

Przeskocz

Podnosząc obie ręce, robiąc daszek nad głową i wydając „Kukuryku!” gracz z kurczakiem może przeskoczyć jednego gracza. Przeskok ten nie może zmienić kierunku.

Zakończenie

I to już tyle! Gracie, dopóki ktoś się nie pomyli. Wtedy ta osoba odpada z kółka, a reszta kontynuuje aż zostanie dwóch królów kurczaków! I pamiętajcie, dźwięki będą mega ważne w tej grze. Im więcej wszyscy będą się śmiać, tym lepsza będzie zabawa. Więc, jako prowadzący, bądź ekstremalny i głośny w dźwiękach – to pomoże innym się rozluźnić. Bawcie się dobrze!

  • Przygotowanie
  • Przebieg
  • Podaj
  • Zmiana Kierunku
  • Przeskocz
  • Zakończenie
Autor

Author

  • Jacob Hash

    Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

Sprawdź również: