Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Gry
23 sierpnia 2022

Gra integracyjna – wyścig plażowy

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 3min

Przygotowanie

Do tej gry będziesz potrzebował dwóch piłek plażowych i nagrody dla jednej drużyny. Podziel młodych na 2 ekipy i niech każda otrzyma nadmuchaną piłkę. Następnie młodzi muszą ustawić się w kolumnach (jeden za drugim) jak w wyścigach rzędów.

Cel gry

Celem jest zwycięstwo – czyli przeprowadzenie piłki przez całą kolumnę swojej drużyny w czasie szybszym niż przeciwnicy.

Przebieg gry

Pierwsze osoby z obu rzędów trzymają piłki. Na hasło „start” zaczyna się wyścig. „Jedynki” podają piłkę do tyłu górą (czyli nad swoją głową), „dwójki” dołem (czyli pod nogami), „trójki”znów górą itd.

Ostatnia osoba chwyta piłkę i biegnie z nią do przodu. Po czym znów podajemy piłkę do tyłu w systemie góra-dół. Powtarzamy to tak długo aż „jedynka” znów będzie stała jako pierwsza osoba.

Zakończenie

Drużyna, która wykona zadanie jako pierwsza sygnalizuje to podniesieniem rąk.

Utrudnienie

Jeśli chcesz podnieść poziom trudności a co z tym idzie wycisnąć z młodych jeszcze więcej zaangażowania i ekscytacji to dodaj ten element. Przed rozpoczęcie wyścigu posmaruj dłonie każdej osoby pianką do golenia, która sprawi, że piłka będzie się wyślizgiwać. Uwaga – wszystko może ubrudzić się od pianki, więc najlepiej zrobić to gdzieś na zewnątrz.

Bawcie się dobrze!

Gry z piłką

Po więcej gier z piłką plażową kliknij poniżej.gry z piłką

 • Przygotowanie
 • Cel gry
 • Przebieg gry
 • Zakończenie
 • Utrudnienie
 • Gry z piłką
Autor

Authors

 • Jacob Hash

  Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

 • Kasia Panic

  Jestem Kasia, od lat angażuję się w służbę młodzieżową w moim lokalnym kościele jak i poza. Uwielbiam poznawać ludzi, pomagać im budować relacje ze sobą. Zawsze mam w zanadrzu jakąś grę integracyjną.

Sprawdź również: