Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
gry
8 sierpnia 2022

Gra na rozgrzewkę – Kurczak w kole

Autor:
Jacob Hash
Szacowany czas czytania: 3min

Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy są do ciebie posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, tak jak kokoszka gromadzi swe kurczęta pod skrzydła, a nie chcieliście!

Mateusza 23:37 UBG

To jest mega prosta gra, która nie potrzebuje żadnych materiałów bądź przygotowania. Jedyne, czego potrzeba, to gotowość by się pośmiać z samego siebie. Można wytłumaczyć szybko, a sama gra trwa ok 10-15 minut. Wytłumaczę jak się gra:

Ustawcie się w ciasne koło, i potem niech każdy zrobi okulary z kciuków i palców wskazujących, tak by się stykać łokciami z osobami po prawej i lewej stronie.

Ogólnie gra działa tak, że jedna osoba ma „kurczaka”, i wtedy ma trzy sposoby by podać „kurczaka” do następnej osoby. Jeżeli ktoś zareaguje kiedy kurczak nie był do niego podany , to odpada. Tak samo, jeżeli ktoś poczeka za długo kiedy mu zostanie podany „kurczak” bez reakcji, ta osoba też odpada.

Trzy opcje podania „kurczaka” to: podaj, reverse, i przeskocz.

PODAJ

Podaj „kurczaka” we wybraną stronę poprzez lekki ruch tym łokciem, razem ze zwykłym gdaknięciem („Bak!”). Następna osoba robi to samo, i tak podajemy dalej w tą samą stronę. Nie można tym ruchem zmienić kierunku; by to zrobić, musisz zrobić Reverse.

 

PRZESKOCZ

Podnosząc obie ręce, robiąc daszek nad głową i wydając „Kukuryku!” grać z kurczakiem może przeskoczyć jednego gracza. Przeskok ten nie może zmienić kierunku.

,

I to już tyle! Gracie, dopóki ktoś się nie pomyli. Wtedy ta osoba odpada z kółka, a reszta kontynuuje aż zostanie dwóch królów kurczaków! I pamiętajcie, dźwięki będą mega ważne w tej grze. Im więcej wszyscy będą się śmiać, tym lepsza będzie zabawa. Więc, jako prowadzący, bądź ekstremalny i głośny w dźwiękach – to pomoże innym się rozluźnić. Bawcie się dobrze!

  • Podaj
  • Przeskocz
Autor

Author

  • Jacob Hash

    Jestem Jacob i od 4 lat działam w Fali, odpowiadam za prowadzenie szkoleń i działania związane z materiałami uczniowskimi. Jestem też liderem młodzieżowym we Wrocławiu. Głęboko wierzę, że uczniostwo to najlepszy sposób, by szerzyć Królestwo i chcę pomóc innym to robić więcej i więcej. Kocham każdego rodzaju grę, im głośniejsza i bardziej skomplikowana, tym lepiej :)

Tagi:

Sprawdź również: